Przyszłość serwisu TradeWatch

30/06/2020
Drodzy klienci,

======= aktualizacja 30.06.2020r., godz. 10:00 - TradeWatch będzie działać dalej
Obecnie już niemal na pewno wiadomo, iż serwis TradeWatch - od 1. października 2020r. - przestanie otrzymywać nowe dane sprzedażowe.

Ponieważ jednak spora część klientów korzysta z danych historycznych - TradeWatch będzie funkcjonować dalej, ale bez dostępu do nowych danych sprzedażowych (tzn. będzie można generować raporty za okres od 1. lipca 2017 do 30. września 2020r.).

Prawdopodobnie uda się także utrzymać dostęp do raportów sprzedaży własnego konta z aktualnymi danymi. Ponadto postaramy się wdrożyć kilka funkcji o które pytali się już nie raz klienci, a które wciąż będą mogły działać na nowym API.
========================
W związku z dzisiejszymi informacjami (29.06.2020) opublikowanymi przez Allegro - chcemy Wam przedstawić bieżącą sytuację serwisu TradeWatch.

Część z Was już zapewne wie, iż Allegro zapowiedziało wraz z dniem 1. października 2020r. - wyłączenie metod WebAPI służących do pobierania globalnych danych sprzedażowych. Ponadto Allegro oświadczyło, iż NIE wdroży odpowiedników tych metod w nowym REST API (pomimo że zostało to wcześniej zapowiedziane w harmonogramie zmian). Oznacza to, iż zdecydowana większość funkcjonalności serwisu TradeWatch przestanie działać. Stawia to też pod znakiem zapytania dalsze funkcjonowanie serwisu. W zasadzie jedyne raporty które mogłyby dalej funkcjonować to: raport sprzedaży własnego konta oraz nierentowne produkty. Dlatego też bardzo prawdopodobnym scenariuszem jest zamknięcie serwisu TradeWatch wraz z wyłączeniem metod WebAPI.

Dla nas jest to dość zaskakujący obrót sprawy - gdyż jeszcze w styczniu 2020r. otrzymałem pisemne zapewnienie od przedstawiciela Allegro iż metody WebAPI, z których korzysta serwis będą funkcjonować co najmniej do końca roku 2020. Poniżej przedstawiam fragment wiadomości otrzymanej od przedstawiciela Allegro w dniu 24. stycznia 2020r.:

Produkcyjną dostępność WebAPI przedłużymy do końca roku. Oznacza to, że metod, których potrzebujesz do działania, do końca roku na pewno nie wyłączymy. Jeżeli chodzi o nasze dalsze plany - ogłosimy je na trzy miesiące przed wskazanym wyżej terminem.

Zdawałem sobie sprawę, iż serwis TradeWatch wraz z końcem roku 2020 może przejść pewną metamorfozę lub nawet zakończyć swoje działanie, gdyż migracja na nowe REST API - może się wiązać z koniecznością eliminacji pewnych funkcjonalności serwisu (dokładna specyfikacja metod nowego REST API mających zastąpić stare metody nie została opublikowana). Natomiast zaskoczeniem jest fakt, iż WebAPI jest wyłączane na 3 m-ce przed ZAGWARANTOWANYM wcześniej przez Allegro terminem (31 grudnia 2020r.).

Obecnie czekamy na odpowiedź ze strony Allegro - co do terminu wyłączenia metod WebAPI. Mamy nadzieję, iż Allegro uda się dotrzymać złożonej wcześniej obietnicy i przesunąć termin wyłączenia API na dzień 31. grudnia 2020r.

Co z klientami TradeWatch którzy mają wykupiony abonament na dłuższy okres?
Wszystkim użytkownikom którzy mają wykupiony abonament przekraczający dzień zakończenia działalności serwisu - zwrócimy kwotę proporcjonalną do niewykorzystanej części abonamentu. W przypadku gdy do płatności została wystawiona faktura VAT - przygotujemy także fakturę korygującą.

P.S. Na koniec chciałbym bardzo podziękować Panu Michałowi Jackowi z Allegro za dużą pomoc w kwestiach zmian zachodzących w Allegro API przez cały okres funkcjonowania serwisu TradeWatch. Dzięki Michał;)

Pozdrawiam,
Mateusz Maksymiuk
TradeWatch.pl


Dane kontaktowe
Obsługa klienta: Tel: 500 899 702
(dni robocze, godz. 8:15 - 15:45)

Właściciel: Mateusz Maksymiuk
Tel: 514 006 386
(nie zawsze jestem dostępny - jak nie odbieram to oddzwonię później)

Dane firmy: javaguru.pl
Mateusz Maksymiuk
ul. Śniadeckich 13/4
75-453 Koszalin
NIP: 669-225-62-26
więcej danych...
Formularz kontaktowy
Nasz serwis - podobnie jak inne strony WWW - wykorzystuje pliki cookies